Sokunk problémája a derék, fenék és combok bőrének egyenetlensége, a hepehupák, göbök...A helyes táplálkozás, a sok folyadék és a megfelelő testápolók alkalmazása azonban megoldást jelenthet!
Csak megnyugtatunk: a narancsbőr a nők 95%-ánál jelen van ilyen-olyan formában, számtalan helyen botlik az ember olyan modellekről készült retusálatlan képekbe, amelyeken bizony látszik, hogy még nekik sem tökéletes a testük. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy legyintéssel elintézhetjük a dolgot, az egészségünk, a szépségünk és a megfelelő önbecsülésünk mindig arra ösztönöz bennünket, hogy tegyünk is ellene!
Hogyan alakul ki a narancsbőr?
A magunkhoz vett cukor szervezetünk által fel nem használt része zsír formájában raktározódik el a bőr sejtjeiben, és felhalmozódik a kötőszövetekben. Ha ezek nagyobb mennyiségben vannak jelen a kelleténél, akkor az energiatároló sejtek megduzzadnak, és a bőr felszíne felé türemkednek, a bőr egyenetlenné, hepehupássá válik.
Persze ennek is vannak fokozatai:
1. Az első stádiumban a bőrfelszín még teljesen sima akár álló, akár fekvő helyzetben vagyunk, de ha közelebbről megvizsgáljuk a bőrt, akkor széthúzásával vagy összenyomásával már láthatóvá válnak a kis gödröcskék. Ekkor még nincs nagy vész, némi odafigyeléssel, sok folyadékkal, a cukor csökkentésével és persze mozgással sokat javíthatunk a helyzeten. Külső kezelésként mindenképpen ajánlatos a bőrradírozás, vagy peeling, a hideg-meleg váltózuhany, és az anti-cellulit, vagy narancsbőr elleni krémek alkalmazása.
2. A második stádiumban már kicsit romlik a látvány, mert álló helyzetben jelentkezik a bőregyenetlenség, de fekve még simának tűnik. Ekkor már figyeljünk oda sokkal jobban a mozgásra és a táplálkozásra, illetve ha tehetjük alapos és rendszeres masszázzsal is segítsük az érintett területet. Ilyenkor már bevethetjük a narancsbőr elleni olajokat, krémeket, amelyek mélyen behatolva segítenek a megoldásban.
3. A harmadik stádiumban már jól látszik állva és fekve is a narancsbőr, állandósulnak a bőrünkön a gödröcskék, ezért csak kitartó munkával tudunk javítani a kialakult helyzeten.
Mit is tehetünk ellene?
1. Rendszeres testmozgás, megfelelő étkezés: ne ámítsuk magunkat, ha nem mozgunk és nem figyelünk a táplálkozásunkra, gyakorlatilag esélytelen a narancsbőrrel megküzdenünk, hiába kenünk magunkra bármilyen testápoló készítményt. Válasszunk ki magunknak egy olyan mozgásformát, amely jól esik, és a problémás területeket is érinti, és heti 3-4 alkalommal sportoljunk! Ezt egészítsük ki olyan étrenddel, amelyben a cukor és a felesleges szénhidrátok háttérbe szorulnak a zöldségekkel, gyümölcsökkel szemben!
2. Sok folyadék: napi 2-3 liter folyadék alatt nem úszhatjuk meg, ez lehetőleg víz legyen, vagy tea, de semmiképpen ne cukrozott, ízesített üdítő!
3. Váltózuhany: a narancsbőrös területeken alkalmazzunk hideg-meleg váltózuhanyt, ami fokozza a vérkeringést és erősíti a kötőszöveteket. Figyeljünk, hogy a vízsugarat mindig alulról felfelé vezessük a lábon és a combon. Ez a módszer egyébként a lábszáron lévő visszerek ellen is jó hatású.
4. Testradír, masszázs: a váltózuhanyozás után dörzskesztyűvel masszírozzuk át az érintett területeket, és alkalmazzunk peelinget, bőrradírozást. Különböző masszázsolajokkal, amelyek kimondottan cellulit elleni összetevőket tartalmaznak, jó alaposan masszírozzuk át a bőrünket.
5. Testtekercselés: ha a professzionális kozmetikai kezelést nem engedhetjük meg magunknak, vagy túl sok időt venne el tőlünk, akkor használjuk otthon a narancsbőr elleni pakolásokat és alkalmazzunk tekercselést! Peelingezés után jó alaposan kenjük be a derekunkat, fenekünket és a combjainkat, majd a fóliával alulról felfelé haladva feszesen, de nem túl szorosan tekerjük be a combunkat és a csípőnket, majd burkolózzunk be egy meleg takaróba, és pihenjünk 20-30 percig. Az olajat ne mossuk le a tekercselés után, hagyjuk, hogy beszívja a bőrünk! Mindenképpen natúr kozmetikumokat használjunk, hiszen ezek a krémek, olajok behatolnak a mélyebb rétegekbe, ezért nem mindegy, hogy mivel tápláljuk a testünket!
6. Szauna, infraszauna: a páratartalom és hő, illetve a szaunázás közben vett hideg zuhany fokozza a vérkeringést és az izzadást, mindez pedig gyorsítja az anyagcsere-folyamatokat és elősegíti a méregtelenítést, hatására a bőr feszesebbé és simábbá válik. Kevésbé terheli meg a keringést az infraszauna, ráadásul az általa kibocsátott infravörös sugarak a bőr mélyebb rétegeibe is behatolnak, így a méregtelenítés fokozottabban megy végbe, mint a hagyományos szaunában.
Te mit teszel a narancsbőr eltüntetése érdekében? Vagy nem érint? :-)
Ha lejjebb görgetsz, megtalálod a narancsbőr elleni természetes kozmetikumok nagy részét, IDE kattintva pedig megnézheted valamennyit.